3-oj hod. workshop Čikung pre zdravý chrbát - 21.5.

Pomalý, plynulý pohyb, hlboké dýchanie a meditatívny stav mysle pomáhajú zmierniť bolesť, stuhnutosť a chronické napätie spôsobené zlým držaním tela, nečinnosťou alebo opakovanými pohybmi. Tieto základné strečingy a ľahko vykonateľné cviky, ktoré preberieme na workshope obnovujú rovnováhu tela a upokojujú myseľ - zmierňujú napätie v hornej i spodnej časti chrbtie a zabraňujú a predchádazu budúcim ťažkostiam.

Termíny:  21. mája

21.5. sobota 9:00 - 12:00  v Taocentre, Kremnická 26, BA – Petržalka - cena 40 Eur

seniori 60+, študenti - 25 % zľava

Bonus pre všetkých účastníkov:  online záznam 1 mesiac k dispozícií na upevnenie domácej praxe.

Chrbtica je centrálny stĺpec energie a informácií, ktorý spája mozog s telom. V čchi-kungu sa meridián (energetická dráha), ktorý prechádza chrbticou, nazýva riadiaci kanál, pretože riadi funkcie tela a mysle. Práca s energiou chrbtice je základom zdravej mysle a tela.
Väčšina ľudí má pozdĺž chrbtice zablokovanú energiu alebo stagnujúcu čchi, ako ju nazýva čínska medicína. To je dôvod, prečo stále viac ľudí pociťuje bolesti chrbta.

Keď energia plynule prúdi cez chrbticu a do mozgu, hovorí sa, že osvetľuje myseľ. V mnohých duchovných praktikách je vedomá práca s chrbticou nevyhnutná pre duchovný rozvoj
Po 18. roku života už chrbticový mok nepremazáva chrbticu tak prirodzene. Dospelí sa musia hýbať, naťahovať a zhlboka dýchať, aby sa táto chrbticová tekutina rozhýbala. Málokedy vidíte, že by si deti poranili chrbticu. Neohnú sa, nezoberú ceruzku a nepovedia: "Au, to ma bolí chrbát!". Je viac ako pravdepodobné, že sa bezstarostne naháňajú a skáču po celom dome a málokedy sa zrania. Prečo? Pretože ich chrbtica je pružná.

Predstavte si, že by ste do svojich chrbtíc vrátili trochu mladistvej vitality? Pripojte sa ku mne na tomto trojhodinovom podujatí a objavte spôsoby, ako pomôcť svojej chrbtici získať späť prirodzenú vitalitu.

Účastníci sa naučia a objavia:

- Cvičenia na mobilizáciu kĺbov pre všetky oblasti chrbtice
- Spôsoby uvoľnenia svalového napätia v chrbte
- Vyrovnanie postoja prostredníctvom stojacich pozícií
- Toky, ktoré prinášajú liečivú energiu do chrbtice

LEKTORKA:  Mgr. Martina Medvecká
Certifikovaná inštruktorka čikungu vnútornej alchýmie, systému  Univerzálne Liečivé Tao

Registrácie mailom alebo telefonicky:

  • Martina - univerzalne@liecive-tao.sk, +421 917 974 551

NA KURZ JE POTREBNÉ SA ZAREGISTROVAŤ SPATNE MAILOM, TELEFONICKY ALEBO OSOBNE.  

Platby:

Názov a číslo účtu:
Martina Medvecká
číslo úctu: 292 689 3163 Kód banky 1100 - Tatrabanka
IBAN SK64 1100 0000 00292 689 3163 
do poznámky uviesť meno účastníka a Zdravý chrbát