VÍKENDOVÉ METODICKÉ KURZY - Liečivé Tao

12 dní ONLINE kurzov od 3. - 12. októbra s majstrom Mantak Chiom: Tao pre život, Vnútorná Alchýmia, Taojin, Tantienčikung
Vstupný kurz do systému pre rozvíjanie väčšej vitality, kreativity, seba-liečenia a vnútorného pokoja. Kurz predstavuje základnú prax starodávneho taoistického systému, ktorého cieľom je začať rozvíjať potenciál každého jednotlivca. Ponúka jednoduché techniky na transformáciu stresu na vitalitu, rozšírenie vedomia a naštartovanie energií seba liečenia. Počas kurzu sa ponoríme hlboko do energií, ktoré nás robia celistvými a zdravými.
Na kurze Fúzia 5 elementov vyrovnávame a kondenzujeme našu vnútornú energiu, aby sme sa pripojili k zdroju a stiahli sme informácie z vesmíru s cieľom rozšíriť našu duchovnú prax. Je to silná meditačná prax, ktorá vytvára rovnováhu 5 rôznych elementov v nás, ktoré generujú rôzne emócie, vnútorné konflikty, nálady. Ich zjednotením- fúzovaním do spoločného centra -zdroja sa dokáže naše vedomie dostať do rovnováhy, neutrality a prichádza nová kvalita nášho bytia. Zisti viac...
Metodický kurz Taostravy je určený rovnako pre začiatočníkov- záujemcov z radov širokej verejnosti, ktorú zaujíma problematika zdravej životosprávy, ľudí pracujúcich v oblasti zdravej výživy, dietetiky a gastronómie , ako aj mierne pokročilých a pre pokročilých študentov Taojogy.
Kurz taoistickej vnútornej alchýmie úrovne I pre začiatočníkov a stredne pokročilých. Súčasťou tohto workshopu sú základy vnútornej alchýmie: Návrat k múdrosti tela, vnútorný úsmev, emocionálna inteligencia, 6 liečivých zvukov, proces znovuzrodenia, mikrokozmická dráha a teória taoistických 5 prvkov. Tieto základné praktiky prebudia vašu energiu čchi / životnú silu. Preskúmajte spôsoby, ako zostať sústredení a uzemnení a ako kultivovať svoju vlastnú životnú silu.
Pre zlepšenie a posilnenie zraku prostredníctvom osvedčených očných tréningových metód založených na čínskej medicíne a technikách Taojogy.
Hviezdy, ktoré riadia našu planétu nám sprostredkujú množstvo informácii. Taoistická a čínska astrológia pri svojom výpočte využíva základné údaje z nášho prvého nádychu - čas, deň, mesiac a hodina narodenia. Spôsob ako tieto energie vzájomne interagujú nám pomáha porozumieť našim silným a slabým stránkam a udalostiam, ktoré sa odohrávajú v našom živote.
Príďte, spoznajte a objavte jedinečný systém, ktorý vás naučí ako relaxovať a ovládať svoje emócie prostredníctvom Chi Nei Tsang masáží brucha (sebamasáži, masáží partnera, klienta) a prostredníctvom energetických meditačných techník systému Univerzálne Liečivé Tao.
Kurz Tao ženy sa zameriava na meditácie a cvičenia kultivácie ženskej energie, ktoré prinášajú úžitok ženám všetkých vekových skupín a životným štádiám. Okrem toho, že sú energetizujúcou a duchovnou praxou, tieto postupy tiež pomáhajú vyrovnávať hormóny, normalizovať cykly, zvyšovať plodnosť, zmierňovať menštruačné alebo menopauzálne symptómy a zvyšovať sexualitu. Zisti viac..
Práca so sexuálnou energiou je jednou z najťažších, ale najsilnejších techník. Správne praktikovaná sexualita dokáže zmeniť celý energetický potenciál človeka, dokáže obmedziť starnutie, dokáže opäť naštartovať telo, začne regenerovať bunky, človek získa tak silný nástroj, ako regulovať procesy vo vlastnom tele, bez toho aby ostal unavený, vyčerpaný, frustrovaný alebo nepochopený.
Fúzia II pokračovanie fúzii 5 elementov - otváranie stredovej dráhy, 3 Tantienov a Opaskovej ochrannej dráhy. Opäť výrazná technika na stabilizáciu vedomia, základ pre rozvoj praktikanta Tao.....čím viac sa otvorí stredová dráha , tým viac sme energetické bytosti, ktoré dostávajú výživu z energie zeme a neba.
Kurz predstavuje základnú čikungovú prax v UHT. Cvičenie rozvíja vnútornú silu a vyrovnanú štruktúru tela prostredníctvom energetických statických pozícií a jedinečných obaľovacích dychových cvičení, ktoré vytvárajú a ukladajú čchi. Prepojením šliach rúk, nôh a chrbtice do jedného celku sú kĺby sú posilnené, svaly, šľachy a väzy pružné a pevné a kosti silné. Pomáha nám budovať uzemnenie – zakoreňovací princíp.
Jedná sa o formu 13 pohybov, ktorá predstavuje veĺmi praktickú variantu Taiči, vhodná pre každodenné cvičenie, pre ľudí každého veku. Základom cvičenia je hlboké a prirodzené dýchanie, oblúkovité pohyby vychádzajúce z drieku a nácvik vedenia vnútornej sily zo stredu tela až do končekov prstov. Telo sa prirodzene uvoľní a zrelaxuje. A práve toto plynulé cvičenie spojené s vedomým hlbokým dychom vyrovnáva naše energie, dáva nám zdravie, silu a vitalitu.
Jedinečná príležitosť naučiť sa Chi Nei Tsang detoxikačnú seba masáž brucha - nášho sekundárneho mozgu so svojimi 5 životne dôležitými orgánmi v spojení s čikungom Železnej košele, ktoré sa veľmi dobre dopĺňajú.
Predstavuje pevný základ a jadro všetkých fyzických cvičení v systéme Liečivé Tao. Tantien sídliaci pod pupkom, treba fyzicky neustále posilňovať a plniť energiou. Ak chceme znovuobnoviť naše fyzické aj energetické telo, vieme to docieliť práve cez Tantién. Budovaním a udržiavaním vnútorného tlaku v našom abdomeme, vieme zabezpečiť cirkuláciu v kvnom, lymfatickom aj energetickom okruhu. Zisti viac