Metodický kurz Taičičikung I.

Taoistický TAIČIČIKUNG I je veľmi praktická varianta Taiči šitá na mieru pre každodenné cvičenie. Je nenáročná na priestor a zároveň na zapamätanie si 13 tich esenciálnych pohybov. To umožní v krátkom čase praktikujúcemu spoznať vnútornú štruktúru Taiči a neskôr princípy Taiči.

Najbližšie termíny: bude upresnené

Cena kurzovné: 150,- Eur

Miesto:  Tao centrum, Kremnická 26, Bratislava – Petržalka

Požiadavky:

Účastník absolvoval Základy I,  doporučené mať absolvované Taojin I, Železná košeľa IA.  


Náplň kurzu:

Cieľom kurzu je naučiť sa formu 13 tich pohybov, uvedomovať si telo v pohybe, aplikovať správnu štruktúru tela v každodennom živote, to umožní byť zakorenený a napojený na energiu vesmíru. Správnym cvičením Taiči dochádza k rozprúdeniu energie čchi, jej hromadeniu a celkovému pozdvihnutiu energetického stavu. Jednotlivé akupunktúrne body, prepojenia aj celé dráhy sú preplachované a nabíjané energiou, pričom dochádza často k ich spontánnemu otváraniu a odblokovaniu.

Praktikant sa naučí aplikovať statické formy Železnej košele v dynamickom prevedení.Pohybová zostava predstavuje 13 základných pohybov a po ich osvojení je doraz kladený na zapájanie troch vonkajších zdrojov -zemskú, kozmickú a nebeskú silu. 

Jedná sa o cvičenia, ktoré je vhodné bez obmedzenia na vek, nakoľko sa cvičí pomaly, tak sa nezaťažuje srdce a celková činnosť srdca, ale naopak posilňuje sa srdce, celková imunita človeka. Taiči má veĺmi pozitivný vplyv na zdravie. Od prevencie až po liečebné pôsobenie. Počínajúc bolesťami chrbta a hlavy, cez zvýšenie psychickej odolnosti voči stresu, napätiu, nervozity až po civilizačné choroby atď. Pozitívne účinky veľmi ocenia aj starí ľudí, ktorí hneď zacítia energetický účinok cvičenia.

Vynikajúce je tiež pre tehotné ženy, nakoľko používa jemné, kruhové pohyby ktoré tonizujú svalstvo bez namáhania, podporuje správne držanie tela, zlepšuje rovnováhu, zvyšuje chi alebo životnú energiu, zlepšuje krvný tlak, využíva meditatívne hlboké dychové techniky, buduje silu nôh a chrbtice ako aj zmierňuje bolesti chrbtice atď.

Pre praktikantov bojových umení je Taiči výbornou metódou na rozvoj koordinovaných pohybov tela, ktoré vedú k výraznému zvýšeniu rýchlosti a sily.

Ako veľmajster Mantak Chia hovorí, nemá zmysel poznať mnoho z tisícov foriem čchi kung alebo tai chi s 60, 108 alebo 128 pohybov, ak nemáte žiadne "Chi" v nich. Táto krátka forma 13 pohybov Taiči sa zameriava na vnútornú štruktúru. Pozostáva z práce s 8 silami v 5 smeroch, sever, východ, juh, západ, a centrum a jej jednoduchosť umožňuje skutočne budovať vnútornú silu a energiu.

Mnohí, ktorí praktizujú toto cvičenie pravidelne iba 15 min denne, hovoria o jeho veľkom prínose na celkový fyzický a duševný stav.

LEKTORKA: 

Martina Medvecká - Certifikovaná inštruktorka systému  Univerzálne Liečivé Tao