REFERENCIE - ČO NAPÍSALI ÚČASTNÍCI

Som vďačná a ďakujem Martinka , že som stretla práve Vás a môžem sa Vám zveriť do Vašich rúk. Za to obdobie, ktoré sa poznáme postupne nasávam a aplikujem do svojho života to, čo mi odovzdávate počas našich stretnutí na masážach. Vždy keď pociťujem bolesť spomeniem si na vaše odporúčania, urobím ako ste mi poradila a bolesť sa postupom času rozplynie a nastáva uvoľnenie v tele. Ja tieto naše stretnutia beriem, že som na masáži, kde mi je dobre a zároveň cítim, že dostávam od Vás viac -  terapiu a som s človekom, ku ktorému mám dôveru , viem sa pri Vás otvoriť a to isté pociťujem i z Vašej strany. Masáž by som odporučila klientom, ktorí žili alebo žijú hektickým životom a potrebujú sa stíšiť. Mne osobne to trvalo veľmi dlho, kým som to pochopila – moje telo mi to ukazuje dennodenne.  Masáž brucha a hrude je pre mňa dosť bolestivá a zároveň uvoľňujúca – cítim sa po nej ako by som dostala balzam na dušu. Ako sa hovorí opakovanie je matkou múdrosti a to isté platí aj pri masážach, rozhovoroch, činoch, aplikácii , pravidelnosti – a v tom sú vaše stretnutia výnimočné. Už teraz sa teším, kedy opäť využijem vašu službu a pre mňa potrebnú radosť a pohodu vo Vašej spoločnosti. Ďakujem Vám.
Monika Kováčová (terapia Chi Nei Tsang)
Martinka, s kurzom som bola veľmi spokojná a moc ti zaň ďakujem. Všetko, čo sme robili mi bolo z posledných rokov síce nejakým spôsobom čiastočne známe, nevedela som to však správne uchopiť. Po tvojom kurze mám v rukách dokonale fungujúce nástroje, ktoré viem uplatniť v praxi a vedia mi pomáhať. A za to som veľmi vďačná a teším sa na ďalšie stretnutia 🙂 Pre Petra boli informácie na kurze nové a trošku sa obával, že načo tam pôjde, keď tomu vôbec nerozumie. Po vysvetlení, že práve teraz, na Základoch I. má možnosť pochopiť veci od základu sa začal na kurz celkom tešiť a bol spokojný tiež. Dokonca keď robíme spolu nejaké cvičenie je on ten, ktorý to sprevádza slovom a doslova ťa cituje: Usmejeme sa do slezinky... Máme z toho nielen úžitok, ale aj zábavu :)Teraz to chceme zaradiť správne do denného - týždenného režimu, nech to teda prináša to, čo má a nech nám je fajn
Tatiana a Peter (Základy Tao)
Chcela by som vám takouto formou poďakovať za nádherné chvíle strávené s vami pri každodenných cvičeniach... Vašu prácu robíte majstrovsky a veľmi inšpiratívne wau... veľmi si to cením... Vďaka vám mám pocit, ako by som si dala elixír mladosti a dozvedám sa vďaka vám a vašej skvelej metodickosti "ako na to". Je to super objavovať vesmír.
Zuzana Rištová (Pravidelné Tao Online)
Dobry den Martina, ´děkuji..... kurz jsem si velmi uzila, i přes pocatecni vnitrni nechut a odpor a rezistenci nejake me casti, se mi podarilo „vykouzlit“ vnitrni usmev a domu jsem sla, jako vymenena a omlazena (jak zkonstatoval manzel) . Libil se mi vyklad, který byl pro me srozumitelny a jsem prekvapena, kolik si toho pamatuju ještě ted, aniz bych se divala do poznamek (a to se mi často nestava ) a otevreny, pratelsky pristup. Ocenila jsem, ze jsem dostala odpovedi na všechny sve otazky – to ve me zanechalo pocit duvery i bezpeci, ze se ucim od člověka, zeny, která to, co uci, zije, vi a veri v to. Citila jsem z Vasi strany i pokoru a respekt k uceni, které predavate, a to je něco, ceho si v „procesu“ uceni vazim. Rada se zase zucastnim nejakeho dalsiho kurzu, tesim se, az si pristi tyden sednu a poradne prostuduju webove stranky.
Lenka U. (Tao ženy)
Ahojte, moji drahí učitelia, prechádzam sériou preventívnych zdravotných prehliadok - kardio, uro, gastro, interna...a mám najlepšie zdravotné výsledky za posledných desať rokov. Ja si to spájam so svojou taopraxou, ktorú ma učíte a ktorú denne praktizujem. Vo výsledkoch mám zmeny, ktoré lekári nevedia vysvetliť. Napríklad mi zmizli polypy zo žlčníka, ktoré som tam mal na sone 10 rokov, zlepšili sa mi hodnoty ľadvín, kde ma chceli zaradiť do transplantačného programu (už ma len sledujú :-)), takmer mi vymizla steatóza pečene, mám lepšie trávenie, lepšiu krv, lepšiu psychiku...Vaše tao funguje :-).. Ďakujem.
Ján K. (pravidelná prax tao)
Zdravím Martinka, ...chcem sa Ti veľmi poďakovať za včerajšiu masáž + cvičenie+ meditáciu...predstav si, prestalo ma bolieť koleno...hneď po ceste domov z cvičenia a dnes tiež nič necítim :-)... ...veľmi dobre som spala, dnes som kľudná, usmiata, akoby som bola v nadhľade nad všetkým :-)...hneď večer som si pripravila oblečenie na dnes - červené šaty a pančuchy(skoro stále teraz chodím v riflách)...cítim, že mám všetkých rada :-)... Ďakujem Ďakujem Ďakujem.
Beata P.
Martina, ďakujem za výborný kurz, získal som novu perspektívu v praktickom prevedení. Určite mám záujem pokračovať v ďalšom vzdelávaní.
Jan B. (Základy Tao)
Ďakujeme za skvelý víkend Taičičikungu, tešíme sa, že už aspoň prvé krôčky vieme a teraz už len poctivo trénovať. Síce náročná, ale veľmi príjemná 2-oj dňovka to bola, veľká vďaka za Tvoju energiu Martinka! Videá sú výborný podporný materiál.
Katka a Milan (Taičičikung)
Ahoj Maťka, chcem sa Ti poďakovať za úžasný víkend, bolo mi s vami veľmi dobre. Cítim, že som sa posunula, prehĺbila dôveru vo Vesmír, v seba a taktiež aj lásku k tao. Som Vám nesmierne vďačná za všetky vedomosti, ktoré mi s láskou a trpezlivosťou odovzdávate. Veľmi si to vážim.
Lucia C. ( Jarné sústredenie na Veľkej Fatre)
Ahojte, chceme sa Vám poďakovať za príjemne a zaujímavo strávený čas v prítomnosti veľmi príjemných a milých ľudí. Boli sme spokojní aj s množstvom aj s celkovou organizáciou cvičení. Dokonca aj to počasie nám vyšlo v ústrety. Tiež pekné prostredie a výborná teplota mora. My sme na takomto ozdravnom pobyte boli prvý raz a boli sme veľmi spokojní. Veríme, že si to ešte zopakujeme.
Iveta a Ján (Tao more)
Dobry den, Julius, Martinka, poznanie z vikendoveho kurzu je krasne. Vracia ma k momentom, kedy som sa v zivote “rozhodla” pre kratkozrakost. Vedie ma k tuzbe po celostnom poznani Tao. Vraciam sa opat k “Vnutornemu usmevu” a mnohym cviceniam oci, ktore ste nam ukazali. Priviedli ste ma aj k moje druhej teme “rodoveho ochorenia”, hladania jeho pricin. Ďakujem.
Vierka B. - kurz Kozmické videnie
Ahoj Július a Martina, ďakujeme za poučné prednášky o základoch TAO sprevádzané prospešným cvičením plným svetlej energie. Mali sme naplňujúci zážitok s príjemnými ľuďmi.
Roman a Monika Z. (Základy Tao)