ENERGETICKÉ MEDITÁCIE & ČIKUNG CVIČENIA

Prehľad ponuky kurzov energetických meditácií a čikungovćh cvičení  pre poslucháčov školy ako aj širokú verejnosť.  V ponuke ŽIVÉ ako aj ONLINE cvičenia ...

Naše kurzy sú zmiešané, čo znamená, že muži i ženy u nás cvičia spoločne, až na  kurzy určené výlučne pre ženy. Kurzy sú vhodné pre všetkých, ktorí majú chuť na sebe pracovať nehľadiac na vek, či fyzickú kondíciu.

Pravidelnosť cvičenia pestuje silnú vôľu a vytrvalosť, pomáha pozitívne rozvíjať život na mnohých úrovniach-fyzickej, emocionálnej, mentálnej i spirituálnej. Vedomé cvičenie celého tela a meditácie mysle sú pre nás cestou  hlbokého liečenia, osobnej transformácie a sebapoznania.

 

AKTUÁLNY PROGRAM OD FEBRUÁRA 2023

Je lepšie chorobám predchádzať, ako s nimi potom bojovať. Každý z nás má veľa možností (cvičenie, výživa, odpočinok), ako upraviť svoj životný štýl a znížiť tak riziko najzávažnejších ochorení, ako sú kardiovaskulárne choroby, depresie, tráviace problémy, rakovina a iné. 

Cieľom taoistických čikungových, meditačných a terapeutických cvičení je odstrániť nerovnováhu, ktorá sa nahromadila počas života človeka. Nerovnováha vzniká v dôsledku hlboko zakorenených emócií (stres, hnev, úzkosť, depresia, smútok atď.), úrazu alebo zranenia, nesprávnej stravy, nadmernej sexuálnej aktivity, nedostatku pohybu atď. Nerovnováhu môžeme získať aj od našich rodičov (konštitučnú aj emocionálnu).

Praktizujúci v tao veria, že čchi , ktorá prúdi celou našou bytosťou, musí správne prúdiť ako rieka. Ak dôjde k zablokovaniu, čchi stagnuje a bráni vyživovaniu ostatných častí tela. Cvičenia pomáhajú tieto energie vyrovnávať. Môže to znieť jednoducho, ale počas čikungových cvičení a meditácií sa v tele a mysli odohráva veľa vecí.

prvý z 3 otvorených kurzov k téme sekundárny mozog. Jedinečná príležitosť naučiť sa účinné masážne, dychové a meditačné techniky aktivizácie nášho sekundárneho mozgu so svojimi 5 životne dôležitými orgánmi, ktoré v spojení s dýchacími obaľovacími technikami čikungu Železnej košele a meditáciami na Vagus nerv a Mikrokozmický orbit sa veľmi dobre dopĺňajú a vytvárajú zdravé vnútorné prostredie.
Víkendový metodický kurz  Školy Tao zameraný na tematiku umenie pohybu Taiči Čikung I forma s aplikáciou princípov cvičenia Tao Yin. Kurz je určený tak pre začiatočníkov ako aj pre opakujúcich absolventov kurzu Taiči, ktorí dlhší čas nepraktikovali a radi by sa zase dostali do formy, prípadne si viac uvedomili detaily.
S príchodom jari som sa rozhodla ponúknuť vám 21 dňovú výzvu kultivácie ženskej sexuálnej energie, aby sme v sebe naplno prebudili opäť Živosť, Vitalitu, Radosť a Vášeň pre život. Budeme sa spolu stretávať online na dennodennej báze od 3. – 23. apríla.
10 týždňový metodický kurz. Odhaľte s nami tajomstvo ženských taoistických liečivých a omladzujúcich praktík. Techniky a cvičenia, ktoré sú náplňou kurzu, sú kľúčové na Ceste sebarozvoja, liečenia a sebauvedomenia každej modernej ženy bez rozdielu veku a profesionálneho zamerania.
Pre všetkých nových záujemcov začiatočníkov i pokročilých metodický kurz pre rozvíjanie väčšej vitality, kreativity, seba-liečenia a vnútorného pokoja. Kurz predstavuje základnú prax starodávneho taoistického systému, ktorého cieľom je začať rozvíjať potenciál každého jednotlivca. Ponúka jednoduché techniky na transformáciu stresu na vitalitu, rozšírenie vedomia a naštartovanie energií seba liečenia.
12 týždňový kurz. Jedinečná kombinácia 3 čikungových cvičení na budovanie vnútornej sily, štruktúry držania fyzického tela, budovanie zakorenenia a rozprúdenie toku energie čchi / životnej sily.
Viac o tom PREČO by sme mali venovať pozornosť nášmu sekundárnemu črevnému mozgu. AKÚ ZÁSADNÚ ROLU v našom živote z hľadiska zdravia, emócií a energie zohráva a AKÝMI SPÔSOBMI to môžeme docieliť sa dozviete na Free webináre už v stredu večer 8.3.