ENERGETICKÉ MEDITÁCIE & ČIKUNG CVIČENIA

Prehľad ponuky kurzov energetických meditácií a čikungovćh cvičení  pre poslucháčov školy ako aj širokú verejnosť.  V ponuke ŽIVÉ ako aj ONLINE cvičenia ...

Naše kurzy sú zmiešané, čo znamená, že muži i ženy u nás cvičia spoločne, až na  kurzy určené výlučne pre ženy. Kurzy sú vhodné pre všetkých, ktorí majú chuť na sebe pracovať nehľadiac na vek, či fyzickú kondíciu.

Pravidelnosť cvičenia pestuje silnú vôľu a vytrvalosť, pomáha pozitívne rozvíjať život na mnohých úrovniach-fyzickej, emocionálnej, mentálnej i spirituálnej. Vedomé cvičenie celého tela a meditácie mysle sú pre nás cestou  hlbokého liečenia, osobnej transformácie a sebapoznania.

 

AKTUÁLNY PROGRAM OD FEBRUÁRA 2023

Je lepšie chorobám predchádzať, ako s nimi potom bojovať. Každý z nás má veľa možností (cvičenie, výživa, odpočinok), ako upraviť svoj životný štýl a znížiť tak riziko najzávažnejších ochorení, ako sú kardiovaskulárne choroby, depresie, tráviace problémy, rakovina a iné. 

Cieľom taoistických čikungových, meditačných a terapeutických cvičení je odstrániť nerovnováhu, ktorá sa nahromadila počas života človeka. Nerovnováha vzniká v dôsledku hlboko zakorenených emócií (stres, hnev, úzkosť, depresia, smútok atď.), úrazu alebo zranenia, nesprávnej stravy, nadmernej sexuálnej aktivity, nedostatku pohybu atď. Nerovnováhu môžeme získať aj od našich rodičov (konštitučnú aj emocionálnu).

Praktizujúci v tao veria, že čchi , ktorá prúdi celou našou bytosťou, musí správne prúdiť ako rieka. Ak dôjde k zablokovaniu, čchi stagnuje a bráni vyživovaniu ostatných častí tela. Cvičenia pomáhajú tieto energie vyrovnávať. Môže to znieť jednoducho, ale počas čikungových cvičení a meditácií sa v tele a mysli odohráva veľa vecí.

Pre všetkých nových záujemcov začiatočníkov i pokročilých metodický kurz pre rozvíjanie väčšej vitality, kreativity, seba-liečenia a vnútorného pokoja. Kurz predstavuje základnú prax starodávneho taoistického systému, ktorého cieľom je začať rozvíjať potenciál každého jednotlivca. Ponúka jednoduché techniky na transformáciu stresu na vitalitu, rozšírenie vedomia a naštartovanie energií seba liečenia.
Víkendový metodický kurz  Školy Tao zameraný na tematiku umenie pohybu Taiči Čikung I forma s aplikáciou princípov cvičenia Tantienčikung. Kurz je určený tak pre začiatočníkov ako aj pre opakujúcich absolventov kurzu Taiči, ktorí dlhší čas nepraktikovali a radi by sa zase dostali do formy, prípadne si viac uvedomili detaily.
Transformačný koučing – Alchýmia 5 bolestí duše
Kurz Tao ženy ponúka tisícky ročnú prax kultivácie ženskej sexuálnej energie, aby sme v sebe naplno prebudili opäť Živosť, Vitalitu, Radosť a Vášeň pre život a naučili sa vnímať a pracova´tr so svojou sexuálnou energiou za účelom podpory zdravia.
Naučte sa jednoduchú rutinu na každodenné cvičenie, ktoré je prístupné ľuďom každého veku a schopností a môže sa vykonávať v stoji alebo v sede. Cvičiť sa budú aj liečivé meditácie. Nie sú potrebné žiadne skúsenosti! Päť týždňový program, 1 1/2 hod. týždenne. 
Zistite, ako pohyby čchi-kungu, ktoré integrujú šesť liečivých zvukov, môžu odblokovať vaše energetické centrá a umožniť vám vyžarovať zdravú čchi do celého tela. Osvojte si špecifické slabiky a ich vibráciu, ktorá umožňuje zvukom masírovať vaše vnútorné orgány, aby stimulovali uzdravenie a dostali vás do fyzickej a emocionálnej rovnováhy.