ENERGETICKÉ MEDITÁCIE & ČIKUNG CVIČENIA

Prehľad ponuky kurzov energetických meditácií a čikungovćh cvičení  pre poslucháčov školy ako aj širokú verejnosť.  V ponuke ŽIVÉ ako aj ONLINE cvičenia ...

Naše kurzy sú zmiešané, čo znamená, že muži i ženy u nás cvičia spoločne, až na  kurzy určené výlučne pre ženy. Kurzy sú vhodné pre všetkých, ktorí majú chuť na sebe pracovať nehľadiac na vek, či fyzickú kondíciu.

Pravidelnosť cvičenia pestuje silnú vôľu a vytrvalosť, pomáha pozitívne rozvíjať život na mnohých úrovniach-fyzickej, emocionálnej, mentálnej i spirituálnej. Vedomé cvičenie celého tela a meditácie mysle sú pre nás cestou  hlbokého liečenia, osobnej transformácie a sebapoznania.

 

AKTUÁLNY PROGRAM 2024

Je lepšie chorobám predchádzať, ako s nimi potom bojovať. Každý z nás má veľa možností (cvičenie, výživa, odpočinok), ako upraviť svoj životný štýl a znížiť tak riziko najzávažnejších ochorení, ako sú kardiovaskulárne choroby, depresie, tráviace problémy, rakovina a iné. 

Cieľom taoistických čikungových, meditačných a terapeutických cvičení je odstrániť nerovnováhu, ktorá sa nahromadila počas života človeka. Nerovnováha vzniká v dôsledku hlboko zakorenených emócií (stres, hnev, úzkosť, depresia, smútok atď.), úrazu alebo zranenia, nesprávnej stravy, nadmernej sexuálnej aktivity, nedostatku pohybu atď. Nerovnováhu môžeme získať aj od našich rodičov (konštitučnú aj emocionálnu).

Praktizujúci v tao veria, že čchi , ktorá prúdi celou našou bytosťou, musí správne prúdiť ako rieka. Ak dôjde k zablokovaniu, čchi stagnuje a bráni vyživovaniu ostatných častí tela. Cvičenia pomáhajú tieto energie vyrovnávať. Môže to znieť jednoducho, ale počas čikungových cvičení a meditácií sa v tele a mysli odohráva veľa vecí.

Ponúkame 3 samostatné formy čikungov v rámci sérii čikungov vnútornej alchýmie: kraniosakrálny čikung, čikung 5 elementov, čikung múdrosti. Jedná sa o dynamickú kombináciu čikungu v pohybe, čikungu v stoji, práce s dychom, meditácie a praktiky kultivácie energie. Táto séria je určená majstrom Chiom na zlepšenie si energie a zdravia. Je určená pre všetkých, tak pre začiatočníkov ako aj inštruktorov aj pokročilých cvičencov.
Spoznajte silu svojho Tan Tienu, keď sa naučíte 11 zvieracích pozícií a Tigrieho a Dračieho dychu v tejto uzemňujúcej, sústreďujúcej čchi-kungovej forme. Taojin predstavuje sériu naťahovacích cvičení v kombinácii so špeciálnym dýchaním, ktoré sa praktikujú na karimatke a sú vhodné pre každého bez obmedzenia na vek, nakoľko sa cvičí pomaly, nezaťažuje sa srdce a posilňuje sa celková imunita človeka..
Pravidelne každý štvrtok od 9:00 - 10:00. Tento kurz sa zameriava na vnútornú alchýmiu čikungu: dynamickú kombináciu čikungu v pohybe, v stoji, práce s dychom a praktiky kultivácie energie.
Pre všetkých nových záujemcov začiatočníkov i pokročilých metodický kurz pre rozvíjanie väčšej vitality, kreativity, seba-liečenia a vnútorného pokoja. Kurz predstavuje základnú prax starodávneho taoistického systému, ktorého cieľom je začať rozvíjať potenciál každého jednotlivca. Ponúka jednoduché techniky na transformáciu stresu na vitalitu, rozšírenie vedomia a naštartovanie energií seba liečenia.
Víkendový metodický kurz  Školy Tao zameraný na tematiku umenie pohybu Taiči Čikung I forma 13 pohybov. Kurz je určený tak pre začiatočníkov ako aj pre opakujúcich absolventov kurzu Taiči, ktorí dlhší čas nepraktikovali a radi by sa zase dostali do formy, prípadne si viac uvedomili detaily.
Transformačný koučing – Alchýmia 5 bolestí duše
Kurz Tao ženy ponúka tisícky ročnú prax kultivácie ženskej sexuálnej energie, aby sme v sebe naplno prebudili opäť Živosť, Vitalitu, Radosť a Vášeň pre život a naučili sa vnímať a pracova´tr so svojou sexuálnou energiou za účelom podpory zdravia.
ROVNODENNOSŤ = energia rovnováhy, omladenia, regenerácie, fyzickej i duchovnej očisty, prebudenia sexuality a čas znovuzrodenia, tvorby nových projektov a realizácie tajných túžob a snov. o sú energie a oblasti, ktorých sa spoločne dotkneme počas nášho víkendového pobytu v krásnom prostredí Chateau Appony.
pravidelný 10 týždňový kurz budovania vnútornej sily, energie čchi, pohybu, rovnováhy a harmónie. Kombinácia elegantného meditatívneho pohybu, dychových techník a sily vedomia, to všetko za zvukov jemných tónov čínskej hudby generuje energiu čchi pre lepšiu rovnováhu, silu, pružnosť, pohyblivosť, výživu mozgu, zlepšenie krvného obehu atď...