Kurzy - Liečivé Tao

Vyberte si z bohatej ponuky kurzov, či už uprednostňujete formu pravidelného cvičenia, víkendové kurzy alebo aktívne pobyty na horách a pri mori.

Online -ŽIVÉ – lekcie taoistických cvičení a meditácií z pohodlia Vášho domova. Karanténu a Izoláciu je možné využiť na zmenu svojho režimu a vytvorenie si systematického návyku a disciplíny na cvičenie a meditovanie počas dňa. Je teraz možnosť využiť čas pre seba, vybudovať mechanizmy nášho fungovania, bytia ako aj fyzického a mentálneho. Využite tento čas a pracujte na sebe.
Jedná sa o vstupný kurz do Systému Univerzálne Liečivé Tao podĺa Majstra Mantak Chiu zameraný na objavovanie esencie zdravia, vitality a dlhovekosti pomocou jedinečných taoistických techník. Všetky taoistické techniky a cvičenia, ktoré budete na kurze vykonávať, budú zamerané na oživovanie, posilnenie a uzdravenie fyzickej, emočnej, mentálnej a duchovnej úrovne. Aplikáciou techník budete plný energie, naučíte sa načerpať chýbajúce sily pre seba. Budete zdravší, pokojnejší, naučíte sa ako sa zbavovať toxínov z tela.
Poskytujeme pravidelné cvičenia. Naše kurzy sú zmiešané, čo znamená, že muži i ženy u nás cvičia spoločne, až na kurzy určené výlučne pre ženy. Kurzy sú vhodné pre všetkých, ktorí majú chuť na sebe pracovať nehľadiac na vek, či fyzickú kondíciu. Pravidelnosť cvičenia pestuje silnú vôľu a vytrvalosť, pomáha pozitívne rozvíjať život na mnohých úrovniach-fyzickej, emocionálnej, mentálnej i spirituálnej. Vedomé cvičenie celého tela a meditácie mysle sú pre nás cestou hlbokého liečenia, osobnej transformácie a sebapoznania.
Pokiaľ ste behom pracovného týždňa zaneprázdnení, prípadne vaše bydlisko je ďaleko mimo Bratislavy, ideálnym riešením pre vás sú naše víkendové metodické kurzy. Jedná sa o veľmi intenzívny typ kurzov. Maximálny počet účastníkov v skupine je 10. V ponuke máme širokú paletu víkendových kurzov, či už jednodňových alebo dvojdenných. Veľmi vhodné je kombinovať účasť na víkendových kurzoch s pobytmi na sústredeniach , kde je možné prehĺbiť si prax a zdokonaľovať sa v cvičeniach.
Už niekoľko rokov organizujeme intenzívne tematické regeneračno - zdokonaľovacie sústredenia v krásnom prostredí, či už pri mori alebo na horách za účelom hlbšieho ponorenia sa do cvičení Taojogy bez rušivého vplyvu domáceho, alebo pracovného prostredia.

Prečo cvičiť

Pred mnohými rokmi trávili ľudia večer pozorovaním hviezd, prírody a hlavne venovali veľa času sebapozorovaniu. Bolo to zo zvedavosti, ale i z nutnosti odstrániť bolesť, liečiť poranenia, porozumieť striedaniu pocitov a na zachovanie zdravia, sily človeka. Zistili, že iba tak dokážu prežit - ked sú zdraví, plní sily a emócie ich nebudú zmietať a ničiť.

Taoisti odpozorovali, že v tele máme životne dôležité orgány, ktoré treba neustále posilovať energiou a zbavovať od toxínov. Tieto orgány môžeme chápať ako energetické bazény a z nich ďalej energia vyteká do kanálov, tzv.meriadiánov orgánov. Taktiež máme aj mimoriadne meridiány, ktoré sú rezervoárom energie. Energia je v Taojoge základom pre život, preto taoisti rozpracovali do detailov energetický svet človeka z pohľadu emócii, stravy, cvičenia, tela dýchu a vedomia. Na obnovenie energie v úvode v Taojoge využívame každodenný Vnútorný úsmev a liečivé zvuky a poklepovú bambusovú detoxikáciu, aktivizáciu Mikrokozmickej dráhy a aktivizáciu Tantienu - stredu.

Pomocou vnútorného úsmevu privádzame pozornosť a liečivú energiu do orgánov, tak ich zahrejeme a dodáme vitalitu. Pomocou liečivých zvukov najprv orgány rozvibrujeme a tak ich zbavíme toxínov, nežiaduceho napätia, horúčosti. Pri poklepávaní sa prepadávajú soli, baktérie, vírusy, odumreté bunky a vyplavujú sa cez moč a dych. Krúžením po Mikrokozmickej dráhe začíname zjednocovať svoju energiu a vedomie.
Keď takto pravidelne udržiavame orgány, tie sa nám odvďačia svojou dlhodobou až celoživotnou funkčnostou. Preto sú tieto techniky výbornou prevenciou pred starnutím a celkovým rozpadom energie vedomia.

Na cvičeniach Liečivého Tao  venujeme pozornosť každému orgánu osve a zbavujeme ho negativity, chorôb, napätí a učíme sa ako pracovať s emóciami.

Práca s jednotlivými emóciami je veľmi dôležitá, nakoľko ak by sme len cvičili a posilovali sa a emócie by sme neriešili, tak skôr či neskôr nás práve nevyriešené, nezvládnuté emócie začnú atakovať.

V kurzoch Liečivé Tao pracujeme s konkrétnymi emóciami a presne ich vieme identifikovať.

Kedže každá emócia má energiu a silu (predstavme si akú silu máme, keď sa poriadne nahneváme), tak v Taojoge sa emocií nezbavujeme, ale ich spracujeme, transformujeme pomocou meditačných techník Fúzie a takto spracované ich využijeme na sebaliečenie a sebarozvoj.

Neoddelitelnou súčastou sú fyzické Taostické cvičenia ( Taojin, Tantienčikung, Železná košela, Taičičikung) pomocou ktorých uvolníme blokády v meridiánoch, posilníme, detoxikujeme jednotlivé orgány a dlhodobo budujeme vnutornú energiu a zhusťujeme ju do Tantiénov, kostí, kĺbov a šliach.
Šľachy je možné precvičovať celý život, šľachy prežijú človeka aj 300 rokov, nie sú náročné na výživu na rozdiel od svalov, ktoré potrebujú výživu a krv. Preto v Taojoge si osvojením cvičení na šľachy a kĺby si vieme udržať pohybový aparát dlhodobo funkčný. Radosť z pohybu a koordinácie potom vieme zdokonaliť v meditačných pohyboch Taiči, kde sa prejaví krása a harmónia.
Neustálým zdokonalovaním Taiči praktikant postupne preniká do hlbky pohybového umenia, ktoré v sebe skrýva aj aspekty sebaobrany a boja a harmonie prenosu energie a síl.

Ranné cvičebné zostavy čikung zohriatie, čikung troch Tantienov a Kozmický čikung nám umožnia začať budovať a hromadiť energiu nášho fyzického aj energetického tela. Tím sa začnú dlhodobo obnovobať energie v meridiánoch, orgánoch a kostiach. Takto vieme zmeniť postupné vyčerpávanie sa na obnovenie energie tela až na uroveň mladosti. Byť v kontakte s energiou každý deň a práca s ňou nás posúva do komplexnejšieho vnímania sveta a zároveň nás to výrazne chráni pred stresom.
Pomocou techník Základy II a Kozmického čikungu aktivizujeme energiu Zeme, Neba, Kozmu a zbierame tzv. vonkajší elixír a budujeme kontakt na nekonečný zdroj energie.